Antonio Abetti (İtalya, 1846 – 1928)

user warning: Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'nas_bilim.s.timestamp' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by query: SELECT u.uid, u.name, MAX(s.timestamp) AS timestamp FROM hayat_users u INNER JOIN hayat_sessions s ON u.uid = s.uid WHERE s.timestamp >= 1575742775 AND s.uid > 0 GROUP BY u.uid, u.name ORDER BY s.timestamp DESC LIMIT 0, 10 in /home/nasihat/domains/nasihat.org/public_html/bilim/modules/user/user.module on line 819.

Antonio Abetti (19 Haziran 1846 - 20 Şubat 1928) bir İtalyan astronom oldu.

San Pietro di Gorizia (Šempeter-Vrtojba) doğumlu, hey Padua Üniversitesi'nde matematik ve mühendislik bir derece Kazanılan. O 1879 yılında Giovanna Colbachini ile evli ve Onlar iki oğlu vardı. [1] O Arcetri öldü.

Çalışma

Abetti Temelde konumsal astronomi çalıştı ve küçük gezegenler, kuyruklu yıldızlar ve yıldız örtülme birçok gözlem yaptı. 1874 yılında hey ne spektroskop ile Venüs'ün transit gözlemlemek için Pietro Tacchini liderliğindeki bir sefer bir parçası. Daha sonra Osservatorio di Arcetri Astrofisico Müdürü ve Floransa Üniversitesi'nde profesör oldu. Yeni bir teleskop yükleyerek Arcetri de gözlemevi yenilenmiş.

Onur
Accademia dei Lincei Üyesi.
Royal Astronomical Society üyesi.
Ay'da Abetti krater Antonio ve oğlu Giorgio Abetti hem almıştır.
Küçük gezegen 2.646 Abetti çok Antonio ve oğlu almıştır. [2]

sponsorlu bağlantılar